Dag 22: Het mentale stuk

we zijn bezig geweest om het lichamelijke gedeelte nog uit te diepen. Nu wordt het tijd om naar ons mentale stuk te kijken. 

Vanuit onze jeugd nemen we belevingen mee die veel doen met ons bewustzijn. We zijn bezig  geweest met ervaringen opdoen. Nu zijn niet alle ervaringen fijne ervaringen. We wilde daar van leren. Wat onze mindset doet is deze ervaringen en beleving daarvan als waar aan te nemen. Nu gaan we kijken of deze wel echt waar zijn. Het kan namelijk zijn dat je er meer van hebt gemaakt als dat er op dat moment aan de hand was. Heel logisch dat we dat doen want zoals jullie weten, worden de dingen die we mee hebben gemaakt, opgeslagen in ons geheugen. We hebben het meegemaakt en opgeslagen. Het kan zijn dat andere mensen, die precies dezelfde ervaringen hebben meegemaakt hele andere herinneringen hebben. 

Hoe gaan we dit stukje aanpakken? Vandaag besteden we eens aandacht om te beschrijven wat er op dit moment in je gedachten komt of wat je op dit moment tegenkomt in jouw leven. Je kijkt naar de ervaringen die jouw raken of triggeren. Je gaat dan vervolgens observeren wat voor gedachten en gevoelens er bij die situatie omhoog komen. Verder doe je er nog niets mee. Je gaat niet in het verhaal zitten maar omschrijft enkel wat er gebeurt. 

Je gaat de vragen van deze dag niet in de ochtend al opschrijven, maar je kijkt gedurende de hele dag wat er allemaal langskomt. Je kunt dat in een paar steekwoorden neerzetten als er iets gebeurt om dan later, als het al avond is, dit hier te beantwoorden.